اقامت اسپانیا همراه خانواده

اقامت اسپانیا همراه خانواده

اقامت اسپانیا همراه خانواده چه راه هایی دارد؟افراد زیادی این روزها به دنبال مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت این کشور هستند، چرا که شما با زندگی در اسپانیا می توانید از امکانات رفاهی و درمانی عالی بهره ببرید و یا به تحصیل و کار بپردازید و آینده خود را تامین کنید. خیلی از متقاضیانی که اقامت اسپانیا را می گیرند، به فکر این هستد که بتوانند برای خانواده خود نیز اقامت بگیرند که خوشبختانه یکی از مزایای مهاجرت به اسپانیا، گررفتن ویزای همراه است که شما می توانید همراه خانواده تان اقامت داشته باشید.

از اقامت اسپانیا همراه با خانواده چه می دانید

در واقع زمانی که صحبت از اقامت اسپانیا همراه با خانواده می شود، منظور همان ویزای همراه اسپانیاست که جهت حفظ بنیان خانواده در نظر گرفته شده است و فردی که اقامت اسپانیا را می گیرد، می تواند اعضای خانواده خود را نیز به این کشور بیاورد. توجه داشته باشید که در این شرایط، اعضای خانواده شما به ویزای همراه نیاز دارند و فردی که برای اعضای خانواده خود درخواست اقامت و ویزا می دهد، باید یک سال در اسپانیا زندگی کرده باشد و اقامت موقت خود را تمدید کرده باشد. مورد بعدی در خصوص ویزای همراه این است که تنها افرادی می توانند این گونه اقامت را دریافت کنند که با فردی که در اسپانیا زندگی می کند، وابستگی اقتصادی داشته باشند.

شرایط اقامت اسپانیا همراه

شما به عنوان فردی که اقامت اسپانیا را دارید، می توانید همسر قانونی، فرزندان و یا والدین خود را به اسپانیا بیاورید، اما نکات زیر را باید در نظر داشته باشید:
• برای گرفتن اقامت برای همسر، ارائه گواهی ازدواج نیاز است و حتی می توانید مدارکی را دال بر این که در یک خانه به طور مشترک زندگی می کردید را نیز ارائه بدهید.
• اگر پدر یا مادر بالای 65 سال هستند، حتما باید ثابت شود که توان زندگی مستقل را ندارند و شما سرپرست یا قیم آن ها هستید.
• شما فرزندان زیر هجده سال خود را می توانید به اسپانیا بیاورید و برای فرزندان 18 تا 21 سال تنها در صورتی که ثابت شود مشغول به تحصیل هستند و شما باید آن ها را ساپورت مالی کنید، می توانید به اسپانیا بیاورید و این قانون فرزندانی که مشغول به کار هستند را شامل نمی شود.

اقامت اسپانیا همراه خانواده

مدارک مورد نیاز برای اقامت اسپانیا همراه

در صورت داشتن شرایط گفته شده، می توانید با در دست داشتن مدارک زیر، برای گرفتن ویزای همراه درخواست بدید و البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که مدارکی که ارائه می دهید، با توجه به فردی که او را به اسپانیا می آورید، متفاوت خواهد بود اما مدارک کلی که ارائه آن ها در همه حال نیاز است، عبارتند از:
• پاسپورت فرد مقیم اسپانیا و پاسپورت فردی که می خواهید برای او اقامت بگیرید
• مدارکی دال بر تائید روابط خانوادگی
• مدارک مربوط به تمکن مالی که می توانید از اعضای خانواده خود حمایت کنید
• داشتن مسکن و خانه مناسب جهت زندگی با اعضای خانواده خود
• گواهی عدم سوء سابقه (اگر فرد بالای هجده سال سن داشته باشد)
حق کار و تحصیل برای اقامت اسپانیا همراه با خانواده
همسر رسمی شما و هم چنین فرزندان بالای 18 سال، می توانند در اسپانیا به تحصیل بپردازند و مشغول به کار شوند و از مزایای درمانی بهره مند شوند. فرزندان زیر 16 سال هم که باید تحصیل خود در مدارس را آغاز کنند و این مورد کاملا اجباری می باشد.

مدت اعتبار اقامت اسپانیا همراه

اعضای خانواده شما تا زمانی که شما در این کشور اقامت دارید، می توانند در اسپانیا زندگی کنند و ویزای آن ها نیز معتبر خواهد بود. توجه داشته باشید که تمام افرادی که اقامت اسپانیا را دریافت می کنند، بعد از پنج سال زندگی قانونی در این کشور می توانند برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اقامت اسپانیا همراه با خانواده و این که به چه مدارکی نیاز است، با کارشناسان ما در دریم لند تماس بگیرید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه