اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

تصویر-اقامت-اسپانیا-از-طریق-تحصیل-دریملند-9394

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل با چه روش هایی امکان پذیر است؟ دریافت اقامت اسپانیا از طریق تحصیل نیاز به چه مدارکی دارد؟ اسپانیا یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است. آب و هوای عالی، سواحل زیبا و مردم خونگرم از ویژگی های معمول آن است. جدای از این ویژگی ها، اسپانیا مطمئناً یک مرکز معروف برای دانشگاه های عالی، تحصیلات مقرون به صرفه و البته زبان اسپانیایی، دومین زبان پرگفتاردر جهان است.

اروپایی ها و دانشجویان منطقه شینگن، از جمله سوئیس، برای تحصیل یا آموزش در اسپانیا نیازی به ویزای دانشجویی ندارند. با این حال، یکی از چالش های بزرگ برای غیر اروپایی ها در تحصیل اسپانیا، اخذ ویزای تحصیلی این کشور است.

تصویر-اقامت-اسپانیا-از-طریق-تحصیل-دریملند-9394

ویزای دانشجویی اسپانیا چیست؟

فرض کنید شما یک دانشجوی بین المللی هستید که قصد دارید بیش از 3 ماه در اسپانیا تحصیل کنید. در این صورت، قبل از اجازه ورود به این کشور، باید برای ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام کنید.

با استفاده از این ویزای چند بار ورود، شما قادر به تحصیل، زندگی و کار پاره وقت در اسپانیا در طول مدت تحصیل خود هستید. پس از دریافت، می توانید آزادانه و بدون مرز در اتحادیه اروپا و کشورهای شینگن سفر کنید.

ویزای دانشجویی توسط سفارت اسپانیا در کشور شما صادر می شود و در اسپانیا به اجازه اقامت تبدیل می شود که هر 12 ماه یکبار در طول اقامت تحصیلی شما در اسپانیا تمدید می شود. ویزای دانشجویی اسپانیا چیزی است که به شما امکان می دهد در طول اقامت خود در خارج از کشور به تحصیل یا کار پاره وقت بپردازید. همچنین ویزای دانشجویی اسپانیا به شما اجازه می دهد تا حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنید اما کار شما نباید در تحصیل شما اختلال ایجاد کند.

مطالب بیشتر:(قوانین خاص اسپانیا،بهترین مشاور املاک در اسپانیا)

چگونه برای ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام کنیم؟

ما به شما توصیه می کنیم که این روند را هر چه زودتر شروع کنید. معمولاً کل درخواست ویزا از جمله پردازش مدارک، بین 2 تا 3 ماه طول می کشد. در این مدت باید اسناد حقوقی زیادی تهیه کنید که نیاز به ترجمه و قانونی شدن دارد. سفارت های اسپانیا در کشور شما درخواست های ویزا را بررسی خواهند کرد.

قبل از تعیین وقت سفارت اسپانیا در کشور خود، مدارکی وجود دارد که باید آماده کنید. این مدارک آماده سازی ویزا بر اساس ملیت و گاهی اوقات حتی در وزارت امور خارجه کشور شما بسیار متفاوت است.

بیشتر بخوانید:

ثبت شرکت در اسپانیا

راه های سرمایه گذاری در اسپانیا

چه زمانی باید برای ویزای دانشجویی اقدام کرد؟

پس از پذیرش در برنامه مطالعات اسپانیایی خود در خارج از کشور، باید فوراً با کنسولگری در حوزه قضایی خود تماس بگیرید تا در مورد روند درخواست ویزای دانشجویی مخصوص کنسولگری خود تحقیق کنید. سفارت اسپانیا محدودیت های زمانی شدیدی را برای روند ویزای دانشجویی اعمال می کنند، پس از قبل برنامه ریزی کنید!

اگر کنسولگری شما نیاز دارد که برای درخواست ویزای خود قرار ملاقاتی تعیین کنید، باید فوراً این کار را انجام دهید! سعی کنید قرار ملاقات خود را حداکثر 7 تا 10 هفته قبل از شروع برنامه برنامه ریزی کنید. دانش آموزانی که منتظر می مانند تا قرارهای خود را تعیین کنند، از سایرین جا می مانند.

اگر کنسولگری شما نیازی به تعیین وقت قبلی ندارد، باید حداکثر 7 تا 10 هفته قبل از شروع برنامه برای ویزای خود اقدام کنید.

 

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه