اسپانیا

اسپانیا

اسپانیا که که در جنوب غربی اروپا قرار دارد، دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا است و با 47 میلیون جمعیت، پنجمین کشور پر جمعیت در اروپا به حساب می آید. این کشور از غرب با پرتغال و از شمال شرقی با فرانسه همسایه است و دیگر مرزها توسط آب محدود شده اند. پایتخت آن مادرید نام دارد که بزرگ ترین شهر اسپانیاست و بعد از آن، بارسلونا دومین و البته محبوب ترین شهر دیدنی این کشور به حساب می آید.
نام اسپانیا در طول تاریخ چندین بار تغییر کرده است و نخستین نام این کشور بر می گردد به دوره اشغال روم که با نام هیسپانیا شناخته می شد. بعد از فتح این کشور توسط مورها، نام الندالوز برای آن انتخاب شد و سرانجام در سال 1492 میلادی و با اخراج مورها، نام اسپانیا انتخاب گردید که تا امروز تغییر نکرده است. این کشور از سال 1492، به یک کشور ابر قدرت تبدیل شده است و بیش از 500 میلیون اسپانیایی زبان در قاره آمریکا زندگی می کنند.

اسپانیا

اقتصاد

کشور اسپانیا، جزء بزرگ ترین اقتصادهای جهان است و چرخ اقتصاد این کشور بیشتر از طریق صنعت گردشگری، کشاورزی و انرژی می چرخد. اسپانیا، بزرگ ترین سرمایه گذاری های خارجی را دارد و در حوزه های مختلف صنعتی و غیر صنعتی، فعالیت چشمگیری دارد و از این بابت در دنیا شناخته شده است. صنعت نساجی، پتروشیمی و راه آهن در این کشور فعالیت خوبی دارند و این صنایع کمک کرده اند تا سطح کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا باشد.  از نظر بازار کار در اسپانیا باید گفت، حدود چهل درصد زنان در Spain مشغول به کار هستند و از این رو، جای بسیار خوبی برای کارآفرینان زن به حساب می آید.

فرهنگ و آداب و رسوم

فرهنگ اسپانیا بسیار خاص است و مردمان بسیار خونگرم و شادی دارد. اسپانیا جزء پنج مقصد گردشگردی دنیا به حساب می آید و افراد بسیاری با تور به این کشور سفر می کنند و از آن جایی که مراسم و کارناوال های مختلفی در اسپانیا برگزار می شود، همیشه جو شاد و پرهیجانی دارد. اسپانیا به گاو بازی خیلی معروف است و به همین خاطر، با عنوان سرزمین ماتادورها شناخته می شود.
مردم Spain عاشق رقص و پایکوبی هستند و فلامنکو یکی از برجسته ترین سنت های اسپانیایی هاست و در واقع، سبکی از موسیقی است که با رقص با لباس های مخصوص همراه است. میراث هنری در اسپانیا بی نظیر است و افرادی مانند پابلو پیکاسو، سالوادور دالی و خوان میرو آثار بسیار ماندگاری را در این کشور بر جای گذاشته اند.

مکان های دیدنی

جاذبه های گردشگری بسیاری در این کشور وجود دارد. کاخ الحمرا که معماری عربی دارد و بر روی تپه واقع شده، یکی از دیدنی ترین مکان های اسپانیاست که در دوره رنسانس ایجاد شده و هر ساله گردشکران زیادی را به خود جذب می کند. بنای ساگرادا فامیلیا، دیگر مکان دیدنی اسپانیاست که ساخت آن از سال 1883 آغاز شده و با این که هنوز تکمیل نشده، افراد زیادی از آن دیدن می کنند.
موزه دل پرادو، موزه گوگنهایم، کلیسای جامع سویل و کاخ سلطنتی مادرید جزء دیگر مکان های دیدنی اسپانیا هستند که همگی معماری بسیار خاصی دارند و بازدید برای عموم آزاد می باشد.

زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین است و به راحتی می شود با پرداخت هزینه متوسط، آپارتمان بسیار مناسبی را در مرکز شهر اجاره کرد. از آن جایی کهSpain مجهز به شبکه های مترو است، هزینه های مربوط به حمل و نقل نیز در این کشور بسیار پایین می باشد. به طور کلی این گونه می توان گفت که کشور اسپانیا، جزء مقرون به صرفه ترین کشورهای دنیاست.

زبان مردم

زبان اکثر مردمان این کشور، اسپانیایی است و این زبان، سومین زبان شناخته شده در دنیاست و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند حتما باید زبان اسپانیایی را یاد بگیرند. آرژانتین، شیلی، کوبا، هندوراس، پاراگوئه، کلمبیا و چندین کشور دیگر به زبان اسپانیایی صحبت می کنند.

تحصیل

سیستم آموزشی در این کشور، بسیار پیشرفته و جامع است و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل به اسپانیا مهاجرت کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی در حدود سه تا چهار سال طول می کشد و تحصیل به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی امکان پذیر می باشد. مقطع کارشناسی ارشد در Spain در حدود 10 تا 24 ماه طول می کشد و بعد از فارغ التحصیلی، بازار کار خوبی در انتظار دانشجویان خواهد بود. مقطع دکترا نیز در حدود سه سال طول می کشد و بعد از آن فرد می تواند برای درخواست هیئت علمی دانشگاه اقدام کند.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه