اجاره خانه در اسپانیا

اجاره خانه در اسپانیا یکی از دغدغه های افرادی است که قصد مهاجرت و زندگی در اسپانیا را دارند و شما قبل از مهاجرت به اسپانیا باید در خصوص هزینه های اجاره خانه در مناطق مختلف اسپانیا تحقیق کنید و با توجه به بودجه ای که دارید، مکان مناسبی را برای خودتان انتخاب کنید. معمولا افراد در ابتدای مهاجرت خود و به دلیل هزینه هایی که دارند، سراغ خانه هایی می روند که اجاره کمتری را باید برای آن پرداخت کنند.
قیمت اجاره خانه در مناطق مختلف اسپانیا متفاوت است و مادرید، بارسلونا و بیلبائو از جمله گران ترین شهرهای اسپانیا هستند. در اسپانیا خانه ها به صورت کوتاه مدت و بلند مدت اجاره داده می شوند و شما می توانید برای اجاره خانه به سایت های Airbnb Booking یا Uniplaces مراجعه کنید.
نکاتی که قبل از اجاره خانه در اسپانیا باید در نظر داشته باشید.

قیمت خانه با توجه به شرایط منطقه

بهتر است به منظور صرفه جویی در هزینه های تان، سراغ خانه هایی بروید که دسترسی بهتری به مترو یا فروشگاه ها دارند. نکته مهم تر این که هزینه اجاره خانه در خارج از شهر و شهرهای کوچک تر به مراتب کمتر از شهرهای بزرگ می باشد.

خانه را از طریق مشاورین املاک اجاره کنید

شما می توانید خانه را در اسپانیا به صورت آنلاین نیز اجاره کنید، اما ممکن است در برخی موارد آگهی های درج شده در سایت، اعتبار چندانی نداشته باشند. از این رو بهتر است با مراجعه به مشاورین املاک مورد اعتماد، کار اجاره خانه را پیش ببرید.

قبل از عقد قرارداد، خانه را دقیق بررسی کنید

توصیه می شود قبل از امضای قرارداد، خانه را به طور دقیق بررسی کنید تا از مشکلات آن باخبر شوید تا مقصر بروز خرابی شناخته نشوید.

قرارداد را حتما مطالعه کنید

حتما قرارداد را مطالعه کرده و به مواردی از قبیل حداقل و حداکثر مدت قرارداد، پرداخت هزینه ها در صورت بروز خرابی یا تعیمر سرویس ها، پرداخت هزینه های آب و برق و گاز و یا میزان افزایش اجاره سالانه حتما توجه کنید.

شرایط اجاره آپارتمان در اسپانیا

امکان اجاره خانه در اسپانیا به صورت کوتاه مدت و بلند مدت وجود دارد که از لحاظ کیفیت و شرایط با هم متفاوت هستند. باید در نظر داشته باشید که آیا می خواهید خانه مبله را اجاره کنید یا خیر، چرا که تمامی وسایل موجود در خانه های مبله دارای گواهی بهره وری انرژی هستند و همین مورد باعث شده تا اجاره این خانه ها کمی بالاتر باشد. به همین خاطر، حتما قبل از عقد قرارداد، از خانه دیدن کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر تا یک هفته بعد از موعد پرداخت اجاره ماهانه، نتوانید هزینه را پرداخت کنید، صاحب خانه می تواند اجاره را طی مراحل قانونی، مطالبه کند. پس حتما هنگام اجاره خانه، بودجه و هزینه های زندگی تان را در نظر بگیرید.
قرارداد اجاره خانه در اسپانیا، معمولا 12 ماهه است و بعد از آن، هر سال تمدید می شود. برای پایان دادن به قرارداد، مستاجر باید از یک ماه قبل به صاحب خانه موضوع را اطلاع دهد. در اجاره های طولانی مدت، معمولا حق تمدید سه ساله برای مستاجر در نظر گرفته می شود.
از دیگر نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که در اسپانیا، خانه های دانشجویی زیادی برای اجاره وجود ندارد و قیمت اجاره آپارتمان ها و خانه های نوساز به مراتب بیشتر از قیمت خانه های چند سال ساخت می باشد.

اجاره خانه در اسپانیا

مدارک لازم برای اجاره  ملک در اسپانیا

برای اجاره خانه در اسپانیا، ارائه مدارک زیر نیاز می باشد:
 مدرک اشتغال به کار یا اثبات توانایی پرداخت اجاره
 شماره شناسایی مالیاتی
 گذرنامه
 ضمانت نامه بانکی
 ضمانت کتبی از طرف کارفرما، نوعی گواهی که کارفرما، پرداخت اجاره توسط مستاجر را تضمین می کند

اجاره خانه در بهترین شهرهای اسپانیا

انتخاب شهر محل زندگی به سلیقه و اولویت های هر فرد بستگی دارد. اقتصادی ترین شهرهای اسپانیا برای اجاره خانه عبارتند از: Elche، Castellon de la Plana، Almeria و Huelva. Les Corts از بهترین مناطق بارسلوناست که افرادی که به صورت خانوادگی مهاجرت می کنند، این منطقه را برای زندگی انتخاب خواهند کرد. این منطقه دارای مدارس بین المللی عالی است و نرخ اجاره خانه ها نیز چندان بالا نیست.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه