آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا

اسپانیا به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری بسیار، هر ساله افراد زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند و از آن جایی که تحت تاثیر دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار دارد، آب و هوای بسیار دلچسب و البته متنوعی دارد. اکثر مردمان اسپانیا، این کشور را یک کشور همیشه آفتابی می دانند، در حالی که چنین نیست و تابستان ها هوا بسیار گرم است و زمستان ها با هوای گرم روبرو نخواهیم بود. افرادی که قصد سفر یا مهاجرت به کشوری مانند اسپانیا را دارند، حتما برای شان مهم است که اطلاعاتی در خصوص آب و هوای این کشور داشته باشند یا بدانند که چه فصلی برای سفر به اسپانیا مناسب تر است.
در این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی کامل وضعیت آب و هوای اسپانیا بپردازیم.

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا در طول سال

اسپانیا دارای آب و هوای متغیری است و به دلیل داشتن سواحل و رشته کوه های بزرگ، وضعیت آب و هوایی از شمال به جنوب تغییر می کند و این گونه می توان گفت که در تمام فصل های سال به غیر از تابستان، آب و هوای متعدل و ملایمی دارد و تابستان ها هوا واقعا گرم است و ممکن است دما در برخی روزها به چهل درجه هم برسد. افرادی که با گرمای تابستان میانه چندان خوبی ندارند، می توانند از بودن در مناطق شمالی اسپانیا مانند بارسلون یا بیلبائو لذت ببرند.
فصل بهار در اسپانیا معمولا با بارندگی همراه است و ماه مارس، خنک ترین فصل بهار به حساب می آید. با این حال، وضعیت دمایی می تواند در فصل بهار هم متغیر باشد و بعد از چند روز بارانی، چند روز آفتابی را داشته باشد.
در فصل پاییز، میزان بارندگی بسیار زیاد است و در ماه سپتامبر که هوا هنوز چندان سرد نشده، ممکن است بارندگی به همراه رعد و برق اتفاق بیفتد اما از دسامبر به بعد، دمای هوا کم می شود و به روزهای سرد سال نزدیک خواهیم شد.
وضعیت آب و هوای اسپاینا در زمستان از ماه دسامبر تا فوریه به گونه ای است که بسیاری از افراد، مناطق سواحل جنوب و جنوب شرقی را برای سفر خود انتخاب می کنند که آب و هوای معتدل تری دارد.
در واقع، شما در هر فصلی از سال که به اسپانیا سفر می کنید، می توانید از آب و هوای مطبوع این کشور لذت ببرید. میانگین روشنایی روز در زمستان ها 10 ساعت و در تابستان ها 16 ساعت است.

آب و هوای اسپانیا در ماه ژانویه

ژانویه که اولین ماه سال میلادی و مصادف با جشن های کریسمس و آغاز سال نو میلادی است، آب و هوای سرد با برف و باران دارد و بهترین زمان برای انجام تفریحات زمستانی مانند اسکی می باشد. قیمت هتل ها و اقامتگاه ها در این ماه از سال پایین تر از سایر ماه هاست و افرادی که مشکلی با سرمای زمستان ندارند، می توانند در این ماه به اسپانیا سفر کنند و شرکت در فستیوال هایی مانند سه روز پادشاه Three Kings Day در ششم ژانویه و فستیوال سن سباستین San Sebastian را که در آن مردم به خیابان ها می ریزند و رقص و پایکوبی می کنند را از دست ندهند.

بهترین زمان سفر به اسپانیا

حتما اگر قصد سفر به اسپانیا دارید، اطلاعات کافی را در خصوص وضعیت آب و هوایی این کشور کسب کنید و بهترین زمان را برای سفرتان در نظر بگیرید. معمولا بهار و پاییز، بهترین زمان برای سفر به اسپانیا است و اگر در ماه می و اکتبر به اسپانیا سفر کنید، قطعا با هوای بسیار دلچسبی روبرو خواهید شد. ماه می، دومین فصل بهار است که متعادل ترین دما را دارد و درجه دما در برخی تقاط مانند بارسلون به حداقل می رسد و روزها آفتابی خواهد بود. هر چه به انتهای ماه می نزدیک تر شویم، درجه دما بالاتر می رود و گرمای هوا تابستانی می شود.
ماه اکتبر در اسپانیا، به معنای واقعی پاییزی است و شما تغییرات دما را به خوبی متوجه خواهید شد و هر چه به روزهای آخر اکتبر برویم، دمای هوا سرد تر می شود. اما در این ماه، بیشتر روزها هوا بارانی و ابری است.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه