صادرات کشور اسپانیا

صادرات اسپانیا

صادرات کشور اسپانیا

اسپانیا که در جنوب غربی اروپا واقع شده است و اقتصاد رو به پیشرفتی دارد، روابط تجاری بسیار خوبی با کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا دارد و فرانسه بزرگ ترین ذی نفع از صادرات اسپانیا است که 3.15درصد از کل کالاهای صادراتی این کشور را به خود اختصاص داده است. این کشور اروپایی، شانزدهمین اقتصاد بزرگ صادراتی جهان به حساب می آید و ما در این مقاله قصد داریم به صادرات اصلی کشور اسپانیا بپردازیم.

خودرو و قطعات جانبی خودرو

خودرو بخش وسیعی از صادرات اسپانیا را شامل می شود و در واقع، صادرات خودرو این کشور، آن را به هشتمین تولید کننده بزرگ خودرو در جهان تبدیل کرده است و بعد از آلمان در رتبه دوم قرار دارد. اسپانیا چندین مدل خودرو از جمله نیسان، فورد، رنو، فولکس، مرسدس بنز و پژو را در کارخانه های خود تولید می کند و تمامی این خودروها در شهرهای مختلف اسپانیا مانند بارسلونا، ویگو و مارتورل ساخته و تولید می شوند. از هر ده خودروی تولید شده در اسپانیا، نه دستگاه به بیش از 130 کشور جهان صادر خواهند شد.
قطعات و لوازم جانبی خودرو اسپانیا نیز در رتبه ششم در دنیا قرار دارند و در واقع این گونه می توان گفت که صنعت خودرو در اسپانیا، ده درصد تولید ناخالصی این کشور را شامل می شود.

صادرات اسپانیا

نفت تصفیه شده

اسپانیا، نفت خام را وارد می کند و فرآورده های نفتی تصفیه شده در پالایشگاه های خود را به دیگر کشوها صادر می کند. اسپانیا در دهه 1980 شروع به صادرات بیش از 10 میلیون تن فرآورده نفتی تصفیه شده در سال کرد و ظرفیت پالایشگاه های نفت در اسپانیا به گونه ای است که می تواند روزانه 1000 بشکه نفت را در خود جای دهد. برخی از این محصولات شامل فرآورده های بنزینی تصفیه شده مانند نفت کوره، گازوئیل، روان کننده ها و نفت سفید می باشند.

مواد و محصولات دارویی

اسپانیا به داشتن داروهای پزشکی مشهور است و شرکت های داروسازی برتر اسپانیا، جزء بزرگ ترین صادرکننده های این کشور هستند و با توجه به رشد اقتصادی اسپانیا، قدرت بیشتری را در این زمینه کسب کرده اند. شرکت هایی مانند GSK، Johnson & Johnson و Cinfa گردانندگان بزرگ بازار دارو در اسپانیا هستند.

روغن زیتون

روغن زیتون، یکی از بزرگ ترین درآمدهای اسپانیا در صادرات کالا است و پیشروترین صادرات کشاورزی این کشور به حساب می آید، به گونه ای که تا چند سال پیش، بیش از دو میلیارد یورو درآمد را برای این کشور به ارمغان آورده است. اسپانیا هم چنین بزرگ ترین صادر کننده روغن زیتون در دنیاست و بیشتر تولیدات آن از منطقه اندلس به دست می آید. بیش از 500 شرکت در این منطقه وجود دارد که صادر کننده روغن زیتون به نیمی از کشورهای اتحادیه اروپا هستند. با این که رقابت شدیدی از سمت تولید کنندگان روغن زیتون در کشورهایی مانند مراکش و تونس وجود دارد، اما اسپانیا هم چنان توانسته جایگاه خود را در جهان حفظ کند.

نکات مهم در خصوص صادرات کشور اسپانیا

هر محصوصلی قوانین و مقررات گمرکی خاص خود را دارد که می تواند با توجه به شرایط منطقه ای و کشوری متفاوت باشد. به همین خاطر، کد HTS برای هر کالا باید به طور جداگانه بررسی شود و مشخصات فنی و اندازه گیری ها نیز باید تائید گردد.
هر محصولی که صادر می شود باید دارای یک فاکتور تجاری باشد و تمام اطلاعات درج شده داخل فاکتور باید متناسب با شرایط کشور و منطقه ای باشد که کالای مورد نظر به آن صادر خواهد شد. مواردی از قبیل: گیرنده، فرستنده، ارزش محتویات داخل بسته بندی، کد HTS.
از اسناد آنلاین FedEx باید استفاده شود که در این صورت شما با تشکیل پرونده الکترونیکی می توانید اطلاعات گمرکی مورد نیاز را قبل از رسیدن بسته خود، ارسال کنید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه