راهنمای اخذ ویزای اسپانیا

راهنمای اخذ ویزای اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است که هر روز به تعداد افرادی که قصد دریافت ویزای این کشور را دارند، اضافه می شود. اسپانیا از لحاظ فرهنگ و هنر در جایگاه بالایی قرار دارد و برای دیدن جذابیت های گردشگری این کشور، شما حتما نیاز به ویزا دارید. برای اخذ ویزای اسپانیا، حتما باید نوع ویزای خود را مشخص کرده و سپس درخواست ویزا کنید. اما انواع ویزای اسپانیا کدامند و چه شرایطی دارند؟

پس در ادامه همراه ما باشید تا دریم لند اطلاعات کاملی در خصوص اخذ ویزای اسپانیا کسب کنید.

اخذ ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا می تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد. منظور از ویزای کوتاه مدت این است که شما می خواهید کمتر از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید که در واقع ویزای توریستی محسوب می شود که اکثر ایرانی ها با آن وارد شینگن می شوند. اما ویزای بلند مدت، زمانی است که شما برای کار یا تحصیل به اسپانیا سفر می کنید. در هر دو حالت، بعد از ارائه مدارک به سفارت اسپانیا، ویزای این کشور برای شما صادر خواهد شد.

راهنمای اخذ ویزای اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا

  • ویزای تحصیلی اسپانیا

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور اسپانیا دارند، این را بدانند که این کشور از لحاظ کیفیت آموزشی و دانشگاه ها در سطح بالایی قرار دارد و البته که باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام شود. حتی دانشجویانی که در تبادل با موسسات آموزشی اسپانیا هستند نیز جزء متقاضیان ویزای تحصیلی به حساب می آیند. ویزای تحصیلی جزء ویزای بلند مدت محسوب می شود و شما باید از طریق سفارت اسپانیا در ایران اقدام کنید. هنگام مراجعه به سفارت، فرم درخواست ویزا به همراه مدارک مورد نیاز باید تحویل داده شود.

توجه داشته باشید شما برای تحصیل در اسپانیا نیاز به اقامت دارید و قبل از هر کاری، باید پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را گرفته باشید، در غیر این صورت، مهاجرت امکان پذیر نخواهد بود. بعد از ارائه مدارک به سفارت، نتایج به شما اعلام خواهد شد.

  • ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری که یک ویزای بلند مدت به حساب می آید، امکان کار و زندگی را برای فرد در این کشور فراهم می کند، اما توجه داشته باشید که برای گرفتن ویزای کاری، حتما باید از سمت یک کارفرما، پیشنهاد شغلی داشته باشید. شما برای پیدا کردن شغل مناسب در اسپانیا، می توانید از طریق سایت ها یا شبکه های مجازی با کارفرمایان ارتباط بگیرید، البته قوانین به این صورت است که اگر نیروی کار کافی در اسپانیا وجود داشته باشد، کارفرما نمی تواند خارج از اسپانیا نیرو بگیرد.

شما بعد از دریافت دعوت نامه، برای اخذ ویزای کاری به سفارت اسپانیا مراجعه می کنید و بعد از تعیین وقت مصاحبه، مدارک خود را تحویل می دهید و منتظر می مانید تا نتیجه بررسی درخواست اعلام شود.

  • ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

ویزای سرمایه گذاری اسپانیا به دو بخش کارآفرینی و طلایی تقسیم می شود. منظور از ویزای کارآفرینی، راه اندازی کسب و کاری است که توجیه اقتصادی داشته باشد. اما در ویزای طلایی، نیاز است فرد مبلغ حداقل 500 هزار یورو سرمایه گذاری کند که می تواند از طریق خرید ملک، افتتاح حساب بانکی به ارزش یک میلیون یورو یا خرید اوراق قرضه به ارزش دو میلیون یورو باشد.

  • ویزای توریستی اسپانیا

افرادی که قصد اخذ ویزای شینگن اسپانیا را دارند، بعد از تعیین نوع ویزای خود، وقت ملاقات می گیرند و مدارک مورد نیاز را ارائه می دهند. برای گرفتن وقت ملاقات باید از طریق صفحه رزرو وقت کارگزاری BLS اقدام کنید و در زمان تعیین شده، با مدارک خود حضور پیدا کنید. معمولا 21 روز طول می کشد تا مدارک شما بررسی شود و نتیجه اعلام گردد که پس از آن می توانید با مراجعه به کارگزاری، پاسپورت خود را تحویل بگیرید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه