بیمه سلامت در اسپانیا

تصویر-بیمه-سلامت-در-اسپانیا-دریملند-9794

بیمه سلامت در اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که از سیستم بهداشت و درمان در سطح عالی و استانداردی برخوردار است و جالب است بدانید که این کشور بخشی از تولید ناخالصی خود را صرف سیستم درمان خود کرده و هزینه های جداگانه ای را برای آن در نظر گرفته است و این مورد بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند. در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی بیمه سلامت در اسپانیا بپردازیم.

خدمات درمانی در اسپانیا

خدمات درمانی در اسپانیا در دو دسته دولتی و خصوصی قرار می گیرد که برخی از بیمارستان ها هر دو نوع خدمات را ارائه می دهند. به طور کلی اگر در اسپانیا زندگی می کنید و مالیات بر درآمد پرداخت می کنید، می توانید از تمام خدمات بهداشت دولتی استفاده کنید و اگر بیمه درمانی نداشته باشید، خودتان هزینه ها را پرداخت می کننید و یا می توانید از یک طرح بیمه ای خصوصی استفاده کنید.

بیمه درمان خصوصی در اسپانیا معمولا ماهانه 50 تا 200 یورو است که البته به نوع خدمات تحت پوشش نیز بستگی دارد و نکته مهم این است که آن دسته از افرادی که نمی توانند از بهداشت عمومی استفاده کنند، حتما باید برای دریافت بیمه خصوصی اقدام کنند که این حالت در میان مهاجران دیده می شود. برای دریافت خدمات بهداشت عمومی نیز به شماره تامین اجتماعی نیاز است که بعد از آن شما می توانید برای گرفتن کارت سلامت یا TSI نیز درخواست بدهید.

نکته: مراقبت هایی مانند دندانپزشکی، یک شب بستری شدن در بیمارستان و یا ویزیت توسط متخصص تحت پوشش سیستم بهداشت عمومی قرار نمی گیرند و هزینه ها باید توسط خود فرد پرداخت شوند که در چنین شرایطی، استفاده از بیمه خصوصی می تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

بیشتر بخوانید(دانستنی های اسپانیا برای زندگی و مهاجرت،شغل های پردرآمد در اسپانیا)

تصویر-بیمه-سلامتتصویر-بیمه-سلامت-در-اسپانیا-8894-در-اسپانیا-8894

بیمه سلامت در اسپانیا چیست؟

بیمه سلامت اسپانیا افراد با شرایط زیر را تحت پوشش قرار می دهد:

  • کارمندانی که حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت می کنند.
  • افرادی که صاحب مشاغل هستند و یا به عنوان فریلنسر فعالیت می کنند.
  • همسر و فرزندان افرادی که در اسپانیا ویزای اقامتی دریافت کرده اند.
  • اتباع اتحادیه اروپا که در کشور خود بازنشسته شده اند.
  • دانش آموزانی که در اسپانیا مشغول تحصیل هستند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که این نوع بیمه، طیف وسیعی از درمان ها را شامل می شود، اما مهم است که شما گزینه های بیمه درمانی را به طور کامل بررسی کنید و از این مورد نیز باید مطمئن شوید که آیا خدمات موجود در اسپانیا ارائه می شوند یا خیر.

بیشتر بخوانید(نرخ سوخت در اسپانیا ،قیمت خانه در اسپانیا)

نحوه درخواست بیمه سلامت در اسپانیا

شما برای استفاده از بیمه سلامت به کارت سلامت نیاز دارید که برای دریافت آن باید به نردیک ترین مرکز درمانی مراجعه کنید. برای دریافت این بیمه نیاز است که شماره تامین اجتماعی توسط کارفرما برای شما رد شده باشد و زمانی که کارت TSI را دریافت کردید، می توانید به راحتی از تمام خدمات بهداشت عومی استفاده کنید و داروهای مورد نیاز را با نسخه از داروخانه خریداری کنید.

در واقع داشتن این بیمه به کارمندان این امکان را می دهد که بتوانند به طور رایگان از خدمات بهداشت و درمان اسپانیا استفاده کنند و پرداخت ها به طور خودکار از دستمزد و حقوق شان کم خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وضعیت بیمه در اسپانیا با کارشناسان ما در دریم لند در تماس باشید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه